2 نوع موتور برق و توضیحات کامل

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

سوال اول اینکه موتور برق یا الکترو موتور چیست ؟

موتور برق از اسمش پیداست که ماشینی برای تولید برق در جاهایی میباشد که شما دسترسی به سیم کشی برق سازمان برق ندارید و نیاز به برق جهت مصرف برق در مدت زمانی که نیاز دارید میتواند برق شما را تامین کند.

اما عملکرد موتور برق به این صورت میباشد که موتور برق انرژی مکانیکی که بصورت یک دینام میباشد و همانند یک موتور ماشین از بنزین یا گاز نیروی خود را برای بحرکت درآمدن موتور نیاز دارد تامین میکند تا نیروی محرکه را به نیروی برق تبدیل کند.

موتور برق ها از کوچک ترین ابعدا برای استفاده های کم مانند استفاده از روشنایی تعدادی لامپ یا سیستم روشنایی برای یک محیط یا چند وسیله مورد نیاز به برق کوچک استفاده میشود تا بزرگترین سایز که برای تامین برق اضطراری یک کارخانه یا ساختمان و همینطور شرکتها و کارگاههای تولیداتی کاربرد دارند که در دیزل های بزرگ از گازوئیل بیشتر استفاده میشود.

عمدتا در بازار بصورت عمومی دو نوع گاز سوز و بنزینی وجود دارند.

موتور برق بنزینی

موتور برق بنزینی :

در این نوع موتور برق که سوخت بنزینی استفاده میشود برای استفاده های طولانی مصرف بیشتری دارند.

بخاطر استفاده از سوخت بنزینی در این نوع موتور برق ها گازهای دی اکسید کربن و اکسید کربن تولید میشوند که نباید در محیط بسته قرار گیرند و حتما باید در محیط باز قرار گیرند.

برای اینکه موتورها در زیر باران یا رطوبت زمین باعث خرابی قرار نگیرند بهتر است بر روی آن مانند یک آلاچیق سقفی قرار دهید و در زیرش نیز پایه ای بگذارید تا طول عمر بیشتری داشته باشند.

موتور برق گازسوز

موتور برق گازسوز :

سوخت این نوع موتور برق که از نامش پیداست گاز بوده، کم مصرف میباشد و کمتر باعث آلودگی هوا میگردد و از لحاظ هزینه های مصرفی نیز بصرفه تر و کمتر نسبت به موتور برق بنزینی میباشد.

یکی از مزیتهای این نوع موتور برق بی خطر بودن آن میباشد که بخاطر مصرف گاز نسبت به نوع بنزینی طول عمر بیشتری خواهد داشت.

دقت کنید که موتور برق بطور کلی باید در محیطی بیرون از فضای بسته قرار گیرند.

 

اجزای تشکیل دهنده موتور برق ها :

1 – سیسنم سوخت : یک باک می باشد که برای سوخت موتور استفاده می شود.
2 – سیستم ولتاژ : وظیفه تنظیم مقدار ولتاژی که از موتور برق خارج می شود و ظیفه تبدل AC به DC و بلعکس را بر عهده دارد.
3 – موتور : این بخش از موتور برق قسمت تامین کننده انرژی اصلی مکانیکی را بر عهده دارد.
4 – روغن : بخاطره کار کردن طولانی مدت با موتور برق در روز ممکن است اجزا دستگاه دچار سائیدگی شود که با بودن سیستم روغن کاری این مشکل به حداقل می رسد.
5 – موتور برق بنزینی:یکی از مناسب ترین و طولانی ترین و محکم ترین دستگاها موتوربرق بنزینی می باشدکه با سوخت بنزینی کار میکند و به خاطر تولید گازهای دی اکسید کربن باید در فضای باز استفاده شود چون در غیر این صورت باعث خفگی می شود.

 

برای اینکه بتوانید نسبت به کاربرد خود موتور برق مناسبی انتخاب کنید قبل از هر گزینه ای نیاز است که با یک متخصص صحبت کنید.

برای دریافت راهنما و مشاوره تلفنی میتوانید با شماره های :

33900125  –  33974652  –  33974652

در ارتباط باشید و با خیال راحت موتور برق کاربردی خود را تهیه کنید.

افزودن یک دیدگاه