چند دلیل مهم برای استفاده از پمپ استخر

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

پمپ استخر چیست ؟

استخر در روزهای تابستانی و گرم بیشترین استفاده را دارند و یکی از لذت بخش ترین کشفیات انسان ها بحساب می آید.

اما به دلیل مصرف زیاد میتواند این علم مهم باعث بیماری های پوستی بشود اگر آب آن آلوده شود.

استخر ها در مدل ها و ابعاد مختلفی درست میشوند که شامل استخر های کوچک خانگی و استخر های بزرگ عمومی میباشند.

استخر ها از ترکیب های مهم تصفیه برای برقراری حجم توازن مواد شیمیایی برای تصفیه آب نیاز به یک دستگاه دارند که پمپ استخر می باشد.

آب استخر ها باید توسط یک سیستم تصفیه سیرکوله شود تا آلودگی و باکتریهای مضر از بین بروند.

در سیستم استخر در کف استخر ها را خروج آب و در اطراف راه وجود آب تعبیه میشود که آب از کف به سمت دستگاه یا پمپ تصقیه آب هدایت میشود و بعد از تصفیه از طریق ورودی های اطراف استخر به داخل فضای استخر برگردانده میشوند.

قابل ذکر میباشد که برای اینکه الیاف یا مواد و حتی موی سر و بدن نباید وارد پمپ شود تا باعث خرابی و از کار افتادن پمپ تصفیه نگردد و برای حل این مشکل در قسمت های خروجی و ورودی آب توری هایی قرار داده میشود.

قلب هر استخر پمپ تصفیه آب میباشد که باید پمپ را بر اساس متراق, عمق استخر و حجم آب انتخاب کرد که عمل تصفیه را بتواند بخوبی انجام دهد.

عملکرد پمپ تصفیه آب استخر :

قطعه دورانی که در داخل این نوع پمپ وجود دارد با حرکت سریع خود باعث گردش آب میگردد و که این عمل توسط تاثیر نیروی گریز از مرگز قرار داده شده است.

قبل از روشن كردن پمپ، محل روغن خور بلبرینگ های پمپ را با روغنی كه سازنده آن توصیه كرده پر كنید ، پمپ هائی كه یاتاقانهای آنها به روغنكاری دائمی نیاز دارند باید تا محل خطی كه درروی روغن نمای آنها ثبت شده ، پراز روغن شوند.

بدنه یاتاقان كف گرد برخی از پمپ هارا بوسیله آب سرد ، خنك می كنند ، در موقع كار ،مسیر لوله كشی آب سرد را نیز باید مورد توجه قرارداد تا از سوختن یاتاقانهاممانعت بعمل آید ، یاتاقانهائی كه گرمای آنها پوست دست انسان را نمی سوزاند نیازی به خنك كردن با آب ندارند ، فقط آنقدرآب خنك مصرف كنید كه ماده روانساز را در دمای مناسبی نگهدارد ، هرچند وقت یكبار بدنیست كه مسیر خط لوله ورودی كه آب سرد را تأمین می كند با فشار آب شستشو داده شود تا آشغالها وكثافت احتمالی را كه ممكن است مسیر ورود آب را مسدود كنند از میان برداشته شوند ، بهرصورت قبل از راه اندازی كامل پمپ یك بازرسی نهائی انجام داده وحتی در صورت امكان روتور را چند دور با دست بگردانید .

پركردن مقدماتی پمپ :

یك پمپ گریز از مركز را هرگز نباید بدون آب بكار انداخت، درصورتی كه قبل از پركردن پمپ آن را بكار اندازیم ممکن است قطعات داخلی كه با آب، روان كاری میشوند آسیب ببینند.

برخی از پمپ های گریز از مركز طراحی شده اند كه بصورت خشك وبی آب نیز میتوانند شروع بكار كنند ، در این مدلها یك مخزن ذخیره آب اضافی وجود دارد كه كاسه نمدها را آب بندی كرده وبوش محور ورینگهای سایشی پروانه را روانكاری می نماید.
روش افشانك ـ پمپ به یك سوپاپ تخلیه و یك مجرای مخصوص جهت بیرون راندن بخار آب مجهز است ، در شروع كار ، پس از باز كردن سوپاپ ورود بخار آب ، سوپاپ تخلیه را می بندیم ،سپس سوپاپ بین مجرای خروج بخار آب وپمپ را باز می كنیم تا هوای موجود در پمپ ولوله ها خارج شده وآب به لوله ها كشیده شود ، عمل را فقط باید وقتی خاتمه یافته تلقی كرد كه آب ازمجرای خروج هوا بیرون بزند ، برای بستن افشانك ابتدا باید سوپاپ موجود بین پمپ وافشانك را مسدود كرده وسپس مجرای بخار آب را قطع كرد ، در صورتی كه نصب افشانك در نزدیكی پمپ مقدور نباشد ،لوله هوا را می توان طویل تر وقطور تر از زمانی كه افشانك در نزدیكی پمپ نصب می شد ، درنظر گرفت ،
روش استفاده از تلمبه دستی { یا پمپ هوای برقی }
در این روش بجای سوپاپ تخلیه می توان از یك شیر كنترل استفاده نمود ، استفاده از یك تلمبه دستی یا برقی بجای مجرای خرو ج بخار هوا نیز ضرروی است ،یك سوپاپ معمولی نیز باید در مسیر لوله هوا نصب نمود ، قبل از شروع عمل باید سوپاپ یاد شده را مسدود كرد . سابقاً برای این منظور از تلمبه های دستی معمولی استفاده میكردند ، گاهی اوقات برای اینكه خود این پمپ آب بندی شده وقادر به تخلیه هوای موجود در داخل لوله ها شود باید ابتدا آن را با كمی آب پر كرد .

لیست پمپ های استخر :

[cta_btn color=”primary” size=”” link=”http://www.calmoco.com/%d9%be%d9%85%d9%be-%d8%a2%d8%a8-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%ae%d8%b1%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d9%86%d8%af-%d8%af%d8%a7%d8%a8-dab/” ]پمپ تصفیه آب استخر برند داب DAB[/cta_btn]

 

برای دریافت پمپ تصفیه آب یا پمپ آب استخر دارید کافیست با متخصصین آماده پاسخگو در ارتباط باشید تا با راهنمایی های تخصصی بتوانید پمپ استخر مورد نظر خود را تهیه کنید.

شماره های تماس :

33900125

33974652

33974652

آرمان صنعت جهان با مدیریت ( مهندس امید مهرام پور )

افزودن یک دیدگاه